Przeglądarka internetowa Mozilla Firefox i ciekawe dodatki

Wszyscy korzystamy z jakiegoś typu przeglądarki internetowej:
-Internet Explorer (Edge od Microsoftu)
Opera
-Google Chrome(Chromium)
-Mozilla Firefox

Lub innej mniej popularnej.
Otóż korzystamy i często nie zdajemy sobie sprawy, że mamy możliwość włączenia jakiejś wtyczki napisanej przez programistów dla przeglądarki lub też zmiany nużącego nas domyślnego systemowego motywu.

Opiszę tutaj dodatki do przeglądarki Mozilla Firefox, ale z pewnością do innych przeglądarek na pewno znajdziemy coś w tym samym stylu tylko jako zamiennik z jakąś inną nazwą.

Bardzo fajny może okazać się motyw animowany matrix-a (oczywiście wiąże się to z drobnym dodatkowym obciążeniem procesora, ale na pewno niewielkim).
Są to przewijające się na czarnym tle ciągi znaków.

Jest to ciekawy dodatek, ale z pewnością większość zaciekawią następujące rozszerzenia:

Dark Reader (Tryb ciemny dla wszystkich stron internetowych. Nasze oczy nie męczą się tak przy pracy w ciemności.)

Ghostery ( Bloker reklam chroniący prywatność – już dość wielokrotnych męczących Nas reklam na stronach i utrudniających przeglądanie internetu.
Dodatkowo można zastosować pomijanie polityki prywatności i ciasteczek, które wielokrotnie informują Nas o swojej obecności na każdym serwisie)

Simple Translate lub Google Translate ( Tu chyba nie trzeba wiele wyjaśniać. Są to translatory tekstu od Google w formie szybko dostępnej. Czyli zamiast za każdym razem otwierać nową zakładkę i kopiować tekst do translatora możemy skorzystać z opcji tłumaczenia całej strony lub też zaznaczonego tekstu)

Aby to oczywiście wszystko ustawić wchodzimy do menu aplikacji (te trzy poziome kreski w prawym górnym rogu przeglądarki) i klikamy “Dodatki i motywy“( lub też skrót klawiszowy Ctrl+Shift+A)

Leave a Reply